सोमबार १४ जेठ २०८१

भर्खरै राजधानीबाट धनगढीका लागि उढेको बिमान दु’र्घटना हुदा २५ जनाको मृ त्यु !!

चार घण्टाभन्दा बढी समयदेखि हराइरहेको नेपाल एयरलाइन्सको विमान बुधबार हिमालयमा दुर्घटनाग्रस्त अवस्थामा फेला पर्दा मृत्यु भएका २३ जनामध्ये दुई शिशु पनि थिए, एक मन्त्रीले भने। नागरिक उड्डयन मन्त्री आनन्दप्रसाद पोखरेलले विमान दुर्घटना भएको पुष्टि गरेका छन्

 

तारा एयरको भाइकिङ ९एन-एएचएच ट्विन ओटरले पोखराबाट बिहान ७.४७ मा उडान भरेको पोखरा विमानस्थलका उपनिर्देशक योगेन्द्र कुमारले आईएएनएसलाई बताए। मुस्ताङ जिल्लाको जोमसोम तर्फ जाँदै थियो

 

राजधानी काठमाडौंबाट २०० किलोमिटर पश्चिममा अवस्थित पोखरा नेपालको दोस्रो ठूलो सहर हो। यो एक लोकप्रिय पर्यटकीय गन्तव्य हो र ८,०९१ मिटर अग्लो अन्नपूर्ण हिमालको आरोहण अभियानका लागि किक अफ पोइन्ट हो।

 

गत सेप्टेम्बरमा तारा एयरको फ्लीटमा थपिएको विमानमा २३ जना यात्रु – २० जना यात्रु, जसमध्ये एक चिनियाँ र एक कुवेती नागरिक र दुई शिशु र तीन चालक दलका सदस्य थिए। त्यसको केही मिनेटपछि एयर ट्राफिक कन्ट्रोलले नियन्त्रण गुमाएको थियो

 

म्याग्दी जिल्लाको सोली घोप्टेभीरको जंगलमा दुर्घटनास्थलमा रहेका नेपाली सेनाका अधिकारीलाई उद्धृत गर्दै नागरिक उड्डयनमन्त्री पोखरेलले विमान दुर्घटना भएको र यसमा सवार सबैको मृत्यु भएको बताए ।

 

सेनाका प्रवक्ता सहायक रथी ताराबहादुर कार्कीले पनि विमानमा सवार सबै २३ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि गरेका छन् । कार्कीले नेपाली सेनाको टोली दुर्घटनास्थल पुगेको र विमानको पखेटा र पुच्छरको भाग पत्ता लगाएको काठमाडौं पोष्टले जनाएको छ ।

 

यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला**** विमानको भग्नावशेष चार घण्टाको खोजी र उद्धार कार्यपछि फेला परेको हो । प्रत्यक्षदर्शीहरूले भने कि विमानको भग्नावशेष एक क्षेत्रमा छरिएको थियो र विमान अझै जलिरहेको थियो, रिपोर्ट थपियो।


Last Updated on: November 10th, 2023 at 2:57 pm
१० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया