बिहिबार १० जेठ २०८१

२ वर्षपछि सासु-ससुरा र २ नन्दसहित पाँच जना दोषी ठहर एस्तो सजाय हुने भयो हेर्नुस।

मकवानपुरको हेटौँडा उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ४ गर्दोईकी सुस्मिता केसी (थापा) को हत्याका आरोपीलाई मकवानपुर जिल्ला अदालतले हत्या भएको करिब साढे २ वर्षपछि अभियुक्तहरू दोषी ठहर गरेको हो । असार २ गते बन्द भान्छाकोठामा विभत्स तरिकाले मृत

 

भेटिएकी सुस्मिताको हत्या आशंकामा प्रहरीले गरेको अनुसन्धानका आधारमा परिवारकै ४ जना सदस्यहरुलाई सार्वजनिक गरिएको थियो । प्रहरीले सुस्मिताको हत्यामा संलग्न भएको आरोपमा केहि समय पहिले सुस्मिताका ससुरा प्रकाश थापा,

 

सासु तुलसा थापा, आमाजु दुर्गा थापा र नन्द सीता थापा लाई सार्वजनिक गरेको थियो । ससुरा प्रकाश थापाले छो रा रुपेन्द्र थापाको मृत्यु पश्चात बुहारी सुस्मितासँग आर्थिक प्रलोभनमा परी पटकपटक मानसिक तनाव दिनुका साथै बलात्कारको प्रयास समेत गरेको प्रहरीले दाबी गरेको छ ।

 

अदालतका न्यायाधीश श्रीप्रसाद सञ्जेलको इजालसले मृतक सुस्मिताको सासु, ससुरा, २ जना नन्द र जेठी नन्दकी श्रीमानलाई दोषी करार गरेको हो ।

 

अदालतले सुस्मिताका ससुरा प्रकाश थापा, सासु तुलसा थापा, कान्छी नन्द सीता थापा, जेठी नन्द दुर्गा थापा, उनका श्रीमान् अरुण कार्कीलाई हत्याको कसुरदार ठहर गरेको हो ।

 

मुख्य अभियुक्तको रुपमा ससुरा र कान्छी नन्द सीता थापालाई जन्मकैद सजायको माग गरिए को छ । दुर्गा र अरुण कार्कीलाई आपराधिक षडयन्त्र गरेको अभियोगमा जन्मकैदको माग

 

गरिएको छ भने मृतक सुस्मिताको सासु तुलसा कुमारी थापालाई मतियारको भूमिका निर्वाह गरेका,,ले मुख्य अभियुक्तको पाउने सजायको आधा सजाय माग गरिएको अधिवक्ता अप्सरा बस्नेतले बताइन् ।

 

श्रीमान रुपेन्द्रको मृत्युपश्चात कपिलवस्तु जिल्ला को बाणगंगा नगरपालिकामा बस्दै आएकी सुस्मिता श्रीमानको ६ महिनाको काममा चैत २१ गते हेटौंडा आएकी थिइन् । लकडाउनका कारण माइती फर्कन नपाएकी सुस्मितालाई असार १ गतेका दिन घरमा विवाद भएपछि

 

ससुरा प्रकाश थापा, सासु तुलसा थापा र नन्द सीता थापाले मिलेर हत्या गरेको मकवानपुरका प्रहरी उपरीक्षक सुशील सिंह राठौरले जानकारी दिए । यस्तै हत्या योजना मा संलग्न भएको आरो पमा सुस्मिताकी आमाजु दुर्गा थापालाई पनि प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएर अनुसन्धान गरेका थिए ।

 

सुस्मिताकी श्रीमान रूपेन्द्र थापाको असोज २३ गते नवलपरासीबाट हेटौंडा फर्किने क्रममा मोट रसाइकल दुर्घटनामा परेको थियो। उक्त दुर्घटना मा उनले ज्यान गुमाएका थिए।

 

त्यसपछि सासू-ससुराले आफ्ना छोरालाई बुहारीले खाएको आरोप लगाएका थिए। रूपेन्द्र सवारी दुर्घटनामा मृत्यु भएपछि क्षतिपूर्तिवापत पाएको पाँच लाख रुपैयाँ सुस्मिताले नभई सासू ससुराले पाउनुपर्ने भन्दै विवाद पनि गरेका थिए।


Last Updated on: December 7th, 2023 at 3:12 pm
९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया